Péče o nábytek

Už při samotné výrobě našim výrobkům věnujeme maximální možnou péči, protože chceme, aby nábytek dobře sloužil a dělal radost dlouhá léta. To je náš dlouhodobý přístup k výrobě kvalitního nábytku. S ničím jiným se nespokojíme. Základ vždy tvoří kvalitní materiály a poctivá výroba. A než vám dřevěnou radost odešleme, minimálně dvakrát aplikujeme velmi kvalitní nábytkový olej vyrobený z přírodních surovin.

Proč dáváme přednost přírodním olejům?

  1. Přírodní ochrana. Oleje, se kterými v dílně pracujeme, nejsou vyrobeny z ropných derivátů, ale jsou vyrobeny z obnovitelných surovin (rostlinných produktů – oleje, pryskyřice, vosky) nebo minerálních surovin z přírodních nalezišť (křída, křemenný písek, slída, křemen, mramorový prášek). 
  2. Přirozený vzhled. Kvalitní olej propůjčí dřevu sametově hebký povrch. Rozdíl proti lakované úpravě poznáte na první dotek.
  3. Zdravotně nezávadné. Oleje jsou zdravotně nezávadné (neobsahují aromatické uhlovodíky, dioxiny, formaldehyd, trichloretylen a další zdraví škodlivé látky). Nejedná se přitom „jen“ o zdravou alternativu konvenčním produktům, mají i vhodné technické vlastnosti, které pomáhají vytvořit příjemné klima v obytných prostorách. 
  4. Dřevu poskytují optimální ochranu. Výsledný povrch je prodyšný, trvanlivý a je odolný otěru a omyvatelný vodou.
  5. Jejich produkce nezatěžuje přírodu. Vyrábí se za minimální spotřeby energie a jejich výroba neznečišťuje životní prostředí.
  6. Snadná údržba a péče. Pravidelným používáním prostředků určených pro olejované a voskované povrchy se dřevu doplňují ochranné a vyživující látky.

 

Jak na každodenní péči o dřevěný nábytek

Nábytek můžete běžně ošetřovat suchou nebo navlhčenou utěrkou. Zhruba dvakrát do měsíce použijte Voskovou péči, která povrchu dodá potřebné ochranné látky, působí proti špíně a mechanickému opotřebení.

BIOFA Vosková péče

Co dělat, když je povrch nábytku poškozený?

Olejované povrchy mají tu výhodu, že se dají snadno obnovit nebo opravit. Pro tyto účely využijte Reparační sadu

BIOFA Péče o nábytekBIOFA Péče o nábytek

 

    Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz